Jak si vybrat správného designéra pro váš web

Dobrý designér má mít nejen kreativní myšlení a technické dovednosti, ale musí být i obchodníkem, stratégem, psychologem a projektovým manažerem, aby dokázal pro svého klienta vytvořit efektivní banner, logo nebo jinou grafiku.


1. Vysvětlí vám, jak bude postupovat

Řekne vám, jaký pracovní postup bude uplatňovat a proč. Na první schůzce vám ho ukáže načrtnutý na papíře, protože ví, že si ho tak lépe představíte. Sdělí vám, kolik návrhů dodává svým klientům, jaký je možný počet oprav a jaké jsou jeho platové a dodací podmínky.

 

2. Pokládá hodně otázek, zdánlivě i na nesouvisející témata

Měl by si o vás a vaší značce zjistit co nejvíce informací. Zdánlivě nesouvisejícími věcmi máme na mysli otázky typu:

  • ·        „Kdo jste?,
  • ·       „Co děláte a proč?“,
  • ·       „Co slibujete svým zákazníkům a proč?“,
  • ·       „Jaký je váš příběh?“,
  • ·       „Kdo jsou vaši konkurenti?“,
  • ·       „Kdo vás má rád a proč?“
  • ·      „Budete ovlivňovat životní styl svých zákazníků, případně jak?“,
  • ·      "Jaké emoce v nich chcete vyvolat?“.

Pokud nebudete znát na tyto otázky odpověď hned, dobrý designér se vás bude ptát i v průběhu pracovního procesu, aby získal širší představu o vás a vaší značce a vytvořil tak logo nebo banner efektivně.

 

3. Prozkoumá grafické návrhy vaší konkurence

Před samotným návrhem loga prozkoumá vaši konkurenci. Zaměří se na průzkum trhu v oblasti vašeho podnikání. Vyhledá tedy loga, která vaše konkurence používá nejen ve stejném místě podnikání, ale i celosvětově.

Pokud za ním přijdete s vyhotoveným návrhem a budete chtít znát jeho názor, vyhledá  podobná loga tomu vašemu, aby se při práci vyhnul jejich opakování.  

 

4. Připraví si přínosnou prezentaci

Dobrý designér s vámi probere osobně vytvořené návrhy a vysvětlí vám, jak tato řešení pomohou k dosažení obchodních cílů. Vybrat by měl dva nejlepší návrhy a ukázat vám, jak a proč k nim přišel. Odprezentuje vám tak nejen samotné logo, ale i část vašeho příběhu.

 

Potřebujete vlastní logo? Vytvořte si ho na art.webonio.cz.