10 věcí, které dělají kreativní lidé jinak

1.) Mají vlastní pracovní režim

Kreativním lidem často nevyhovuje běžný pracovní režim. Mají rádi svobodu a možnost plánovat si čas podle sebe. Většinou nedokážou dlouhodobě docházet do práce od 9:00 – 17:00.

Pokud se v této charakteristice poznáváte a můžete si svou práci řídit, věnujte se jí vždy, když se cítíte nejlépe. Dosáhnete tak mnohem lepších výsledků, než kdybyste se do ní nutili.

 

2.)  Porušují zaběhnutá pravidla

Úspěšní umělci jako Monet nebo Renoir byli známí tím, že vytvářeli díla, která byla v rozporu s tehdejšími pravidly. Ve své době je společnost odmítala, v současnosti však patří mezi nejslavnější malíře.

Kreativitě neprospívají omezení. Zkuste občas pravidla porušit a uvidíte, možná tak vytvoříte nové světoznámé dílo. :)

 

3.) Často sní

Pokud během dne často odbíháte myšlenkami, můžete to považovat za výhodu. Denní snění pomáhá k lepší představivosti a jestliže budete doma soustředěně přemýšlet, opět tím zvýšíte svou kreativitu.

 

4.) Nebojí se chyb a selhání

Úspěšní jsou ti, kteří důvěřují ve své schopnosti a nebojí se selhání. Jdou si za svými sny i přestože je od nich ostatní zrazují. Dokážou zariskovat a pokud udělají chybu, poučí se z ní. Tím se posouvají a dále zlepšují.

 

5.) Pokládají otázky

Tvůrčí lidé pokládají otázky. Někomu sice mohou připadat jako hlupáci, ale tím, že se často ptají, posilují svou kreativitu.


Začněte s kreativními návrhy loga, banneru nebo jiné grafiky na art.webonio.cz.