I. Barvy a psychologie - namíchejte si ty správné na váš web

Barvy tvoří základ pro zachycení malířova umu. Využijte i vy ty správné a uvidíte, že se váš web stane nejen pastvou pro oko, ale navodíte tak u návštěvníků chtěné pocity a emoce.

 

1. Červená

Přemýšlíte nad červeným designem webových stránek? Červená vzbuzuje chuť k jídlu a emoce. Taky vábí a strhuje na sebe pozornost, ale nepřežeňte to s ní - na uživatele pak působí příliš naléhavě.

Teď už je vám asi jasné, proč téhle barvičky využívají zpravodajské společnosti jako CNN, BBC nebo CocaCola.

 

2. Oranžová

Vyjadřuje nadšení, optimismus a přátelství. Stejně jako červená má sílu přitáhnout čtenářovu pozornost, ale ne tak násilně. Jako zkušený malíř, který zná míru a nepřežene to s volbou barev, se proto přikloňte raději k ní.

A společnosti, které jí fandí? Burger King a Orange.

 

3. Žlutá

Je sestřičkou červené a oranžové – i ona dokáže přilákat zákazníkovu pozornost. Zároveň dodává energii, vzbuzuje pocit štěstí a chuť k jídlu. Proto reprezentuje potravinářské společnosti Subway a McDonald´s.

 

4. Modrá

Modrá je barva klidu a harmonie. Ale jestli se chcete stát ještě profesionálnějšími malíři svých internetových stránek, měli byste vědět, že světle modrá uklidňuje, jasně modrá osvěžuje a tmavě modrá přidává na důvěryhodnosti a kvalitě. Není náhoda, že zdobí stránky tolika bankám, it firmám a státním institucím.

Modrá je dobrá, už je to tak. :)

 

5. Zelená

Toužíte vzbudit v návštěvníkovi pocit hojnosti, pokroku, svěžích nápadů? Chcete udržet pozornost čtenáře? Potom si zvolte zelenou. Ani ekologové a podnikatelé v oblasti zdravého životního stylu se jí nevyhýbají, vědí proč.

 

6. Růžová

Jen růžová to může být... Tato barva vyjadřuje lásku, opojení a jemnost. Používají ji především kosmetické společnosti a v estetické chirurgii. Tak nevím, nevím jestli jsme si vybrali dobře. :)

 

TIP: A pokud chcete zvýšit na webových stránkách konverze, zaměřte se nejen na barvu textu a pozadí, ale i na tlačítka.

Nemáte ještě svoje webové stránky? Vytvořte si je snadno a rychle na www.webonio.cz.