7 rad, jak se stát profíkem na hashtagy

1. Kolik hashtagů zvolit?


Jaký je jejich ideální počet? Pro označení fotografie sice můžete použít až 30 tagů, ale zkušení blogeři a blogerky volí max. 3-4 křížky. I v tomto případě platí, že méně znamená více. 2. Používat populární tagy, ano či ne?


Pro někoho nejspíš záludná otázka. Oblíbené hashtagy vám sice mohou přinést spoustu sledujících, ale zároveň jsou hodně konkurenční, takže pokud se rozhodnete použít #cute, #love nebo #beautiful, počítejte raději s tím, že vaše fotka zapadne mezi tisíci dalšími.

Vybírejte si proto ekvivalentní slova, která nejsou tak otřepaná. Paradoxně si vás lépe někdo všimne. 3. K čemu je dobrá aplikace TagsForLikes?


Pokud toužíte po rychlejším nárůstu followerů, bude pro vás TagsForLikes tím správným šálkem kávy. Aplikace nabízí ke každé fotografii seznam 30 vhodných hashtagů. Seznam jen pod snímek zkopírujete a máte hotovo.


Má to však i své mínus. A tím je vzhled takového příspěvku. Ruku na srdce, kdo rád čte tu dlouhou řadu okřížkovaných slov? 4. Co takhle vlastní hashtag?


Rádi vaříte, cvičíte nebo vytváříte DIY návody? Přidejte k tematickým snímkům i vlastní tagy. Sice nezískáte stovky nových sledujících, ale jestli si je jiní oblíbí, přitáhnete k sobě lidi se stejnými zájmy.


Je to lepší varianta, než sdílet hashtagy, které s vaším tématem vůbec nesouvisejí. Ubráníte se tak spamování a neodradíte ostatní.


 
5. Zmiňujte místa, kde se nacházíte


Tohle se hodí v případě, že zrovna navštěvujete vaši oblíbenou kavárnu a pochutnáváte si tam na skvělém cheesecaku nebo jste na výletě narazili na super vyhlídku.


Spousta lidí si vás najde právě podle lokality nebo místa, které k fotce přidáte.6. Připojte se k hubu


Další dobrý způsob, jak získat sledující se stejným zájmem, je tzv. hub. Hub nebo chcete-li virtuální galerie, patří mezi vychytávky pro vášnivé fotografy.


Funguje jednoduše. Galerii si najdete a označíte jejím tagem svůj snímek. Zakladatel galerie obdrží upozornění a vaši fotografii do ní umístí.


A jestli jste žádnou nenašli, nevadí, vytvořte si ji sami! 7. Experimentujte


Každý má jiný styl, jak oslovit pomocí hashtagů. Najděte si i vy svůj vlastní a buďte na Instagramu více vidět.


TIP: Prioritně se ale snažte o nejhezčí a nejzajímavější fotky. Víte, jak na ně? Pokud ne a chcete pár tipů, těšte se na náš další článek, kde vám prozradíme, jak si pořídit super fotku na Instagram.